خدمات ,دکوراسیون داخلی,بازسازی ساختمان,کاغذ دیواری

Image-3 Image-3

دکوراسیون داخلی

گروه آشانه يکي از معدود شرکت‌هاي معماري داخلي و دکوراسيون در ايران است که با بهره‌گيري از طراحان خبره نيروي انساني ماهر و تحصيل کرده با مشارکت همکاران بين‌المللي اقدام به طراحي و اجراي پروژه‌هاي خود مي‌نمايد. طراحان اين شرکت همراه با شما براي طراحي دکوراسيون داخلي مبتني بر شيوه زندگي و بودجه شما گام برمي‌دارند. طراحي يک پروسه چند مرحله‌اي است که از تبديل ديدگاه‌هاي شما به المان‌هاي طراحي آغاز گرديده و با در نظر گرفتن سليقه شما در طراحي داخلي ادامه پيدا مي‌کند در اين مرحله است که اين شرکت شروع به طراحي براي شما مي‌کند اين شرکت معتقد است که اساس طراحي و دکوراسيون داخلي فضا بر مبناي آسايش ، خلاقيت ، کيفيت و لذت‌بخش بودن فضا براي ساکنان آن مي‌باشد .هدف ما از طراحي دکوراسيون داخلي داشتن فضايي زيبا خلاقانه شيک و باکيفيت مي‌باشد. فضاي شما بايد داراي ظاهري لذت‌بخش با هارموني باشکوه باشد. استفاده از طراحان مجرب با تهيه نقشه‌هاي دقيق و اجرایی، امکان جلوگيري از اتلاف هزينه و اشتباهات پرهزينه در حين اجراي پروژه را به همراه دارد.

اجرای دکوراسیون داخلی

اين گروه مفتخر است به عنوان يکي از معدود شرکت‌هاي حقوقي با دريافت امتياز اجرايي از سازمان مديريت راهبردي رياست جمهوري در زمينه اجراي پروژه‌هاي ساختماني و همچنين دريافت گواهي صلاحيت ايمني از وزارت کار و رفاه امور اجتماعي و گواهي رسمي رضايت کليه کارفرمايان خود با داشتن کادر مجرب و داراي پروانه اجرايي ساختمان از سازمان نظام مهندسي ،امکان اجراي فضايي مطابق با استانداردهاي رسمي بين‌المللي مطابق با مقررات ملي ساختمان را فراهم آورد. برخي از خدمات اجرايي ما به شرح ذيل مي‌باشد. اجراي محيط‌هاي مسکوني اداري فروشگاهي نوسازي محيط‌هاي مسکوني اداري فروشگاهي اجراي دکوراسيون داخلي اجراي فروشگاه‌ها و مراکز تجاري بصورت تکي يا گروهي اجراي محوطه سازي ساختمان‌ها مسکوني اداري برج‌ها اجراي بام‌هاي سبز ساختمان‌هاي مسکوني تهيه ساخت و نصب المان‌هاي دکوراسيون داخلي مانند مبل شيرآلات و ... اجراي اختصاصي محيط‌هاي نمايشگاهي غرفه‌سازي فضاسازي اجراي نماي ساختمان

بازسازي

بازسازی ساختمان

نظر به اينکه مطابق با معيارهاي طراحي ساختمان در کشور ما ساختمان‌ها براي سرويس‌دهي در طول عمر 50 سال طراحي مي‌گردند اما بدليل مشکلات متعددي چون بکارگيري پيمانکاران تجربي بدون صلاحيت ،استفاده از مصالح پايين‌‌تر از استاندارد، عدم تطابق نحوه اجرا با ضوابط طراحي محصولات ناشي از عدم آگاهي پيمانکاران، عدم رعايت مقررات ملي ساختمان و ... متاسفانه طول عمر سرويس دهي ساختمان‌ها در کشور ما کمتر از حد استاندارد جهانی مي‌باشد. وبروز مشکلاتي چون عدم سرويس‌دهي مناسب در طول عمر ساختمان صلب آسايش و اختلال در زندگي ساکنان و اتلاف سرمايه‌هاي ملي را در پی دارد. از اين رو لزوم بازسازي ساختمان جهت تامين آسايش و تامين کارايي ساختمان در طول عمر ساختمان يک امر اجتناب‌ناپذير مي‌باشد. اين مجري مفتخر است با بيش از 50 پروژه بازسازي ساختمان‌هاي مسکوني اداري دولتي و ... با جلب رضايتمندي کارفرمايان خود و دريافت رضايت‌نامه کتبي در مناطق مختلف در خدمت مشتريان باشد.

درباره ما

گروه طراحي آشانه با نام ثبت شده پاياپي داها (شماره ثبت 317752) با تاکيد بر ايجاد تعادل بين طراحي داخلي و سليقه مخاطب با دريافت امتياز اجرايي پروژه‌هاي ساختماني از هيئت راهبردي جمهوري مفتخر است مجموعه‌اي از خدمات گسترده معماري داخلي، دکوراسيون طراحي و پياده‌سازي کليه فضاها را بصورت کاملا اختصاصي همراه با خلاقيت علاقه و تعهدکاري را در اختيار شما عزيزان قرار دهد. اين مجموعه در حال حاضر جهت رفاه حال بيشتر و آشنايي بهتر همراهان خود با مصالح متداول و مرغوب روز دنيا يکي از کاملترين نمايشگاه‌هاي عرضه متريال دکوراسيون داخلي شامل ديوارپوش، کفپوش، سنگهاي تزئيني و طبيعي با هدف عرضه مستقيم محصولات با کيفيت و قيمتي مثال زدني براي شما عزيزان در يک مجموعه را فراهم نموده است.

رویاهایت را بساز

هر اتاق به یک شیء با هویت نیاز دارد تا حس مکان را به آن تزریق کند. شما نمی توانید این کار را با وسایلی تماما جدید انجام بدهید، حتی اگر این وسایل با ظاهری قدیمی ساخته شده باشد.

پروژه‌ها و کارفرمايان

- طراحي و اجراي مرکز خريد 9 دي (اداره مهندسي نهاجا) - طراحي و اجرای دکوراسیون داخلی هتل نهاجا (اداره مهندسي نهاجا) - طراحي و اجراي رستوران کوهپايه پرديس (شرکت سرمايه‌گذاري مسکن پرديس) - طراحي و اجراي رستوران اليوت خيابان ولي‌عصر (خانم شهمیرزادي) - طراحي و اجراي گالري جواهري مرجان (جناب آقاي ابوالقاسمي) - طراحي و اجرا گالري جواهري فرشته (سرکار خانم خافي) - طراحي و اجراي شرکت بين‌المللي اطلس پرشيا (جناب اقاي سيفي) طراحي و اجراي شرکت بامين تک (آقاي مهندس محمودي) - اجراي پروژه محوطه سازي شرکت انفورماتيک ايران (شرکت خدمات انفورماتيک ايران)

طراحي و اجراي واحدهاي مسکوني و تجاری و ... به شرح زير:

- جناب اقاي دکتر حيدري (زعفرانيه) - جناب آقاي دکتر حيدري (ملاصدرا) - ويلاي جناب اقاي دکتر حيدري - جناب اقاي دکتر فرازی (شيراز شمالي) - سرکار خانم دکتر شهرياري (شهران شمالي) - جناب اقاي دکتر صادقي (بلوار کشاورز) - جناب آقاي پورصفر (بوکان- نياوران) - جناب آقاي مهندس رفعتي (نياوران) - جناب آقاي دکتر رفيعي (بلوار کاوه) - جناب آقاي مهندس طاهرزاده (سهروردي) - جناب آقاي خطيب (بلوار فردوس شرق) - جناب آقاي نريماني (بلوار فردوس شرق) - جناب اقاي رياضتي (پاسداران) - جناب آقاي مهندس کامياب (زعفرانيه) - جناب اقاي کريم‌لو (شهرک غرب) - جناب اقاي مهندس برفامي (آزادي) - سرکار خانم حريري (ميرداماد) - جناب آقاي مهندس حريري (شيراز شمالي) - جناب آقاي افشار (پاسداران) -جناب آقاي تاجبخش (نياوران) - سرکار خانم اسماعيلي (سهروردي) - سرکار خانم محمدي (درروس) - جناب آقاي مهندس آقايي (اميرآباد شمالي) - جناب آقای بیات ( هروی)

سبک های اجرایی

Image-3

سبک چینی

مطالعه بیشتر

از ويژگي‌هاي سبک چيني، سادگي، انرژي با الهام از طبيعت است. کاربرد چوب به عنوان متريال اصلي در اين سبک به وفور استفاده مي‌شود. کاربرد اصول فنگ‌شويي و برقراري اعتدال ميان انرژي‌ها از خصوصيات اين سبک است. عناصر مهم در اين سبک آب، آتش، چوب، خاک و فلز مي‌باشد ومبنای آن پرهيز از بي‌نظمي و انباشتگي و دقت در بکارگیری رنگ و نورمحيط اطراف است. گياه بامبو به نحو چشمگيري هر 5 اصل فنگ‌شويي را وارد محيط مي‌کند. رنگ‌هاي اصلي کاربردي در اين سبک، مشک، طلايي و زرد و قرمز مي‌باشد که نقش اصلي را رنگ قرمز و مشکي ایفا مي‌کند. مبلمان در اين سبک از اصلي‌ترين ابزار مي‌باشد و در اکثر موارد از چوب‌هاي محلي با کيفيت استفاده مي‌شود که بعدا با رنگ غليظ مشکي و لاک پوشانده مي‌شود که از قوس‌هاي تزئيني و کنده‌کاري‌هاي سنتي، تذهيب و نقاشي‌هاي زيبا در مبلمان استفاده مي‌شود با توجه به علاقه بسيار زياد چيني‌ها به پارکت به جهت استفاده از چوب به عنوان عامل اصلي فنگ‌شويي، استفاده از کفپوش چوبي يا پارکت در دکوراسيون چيني متداول مي‌باشد.

Image-3

سبک کلاسيک

مطالعه بیشتر

معماري کلاسيک امروزي گونه‌اي از معماري است که از عناصر معماري دوران کلاسيک روم و يونان تشکيل شده است. سبکهاي معماري زيادي از معماري کلاسيک الهام گرفته‌اند اکثر سبکهاي معماري که پس از رنسانس در اروپا زاده شده‌اند مي‌توانند معماري کلاسيک محسوب شوند. از مشخصه‌هاي اين سبک استفاده از ابزارها و طرح‌هاي اجرا شده با گچ و يا سيمان بر روي المان‌هاي ديوار و سقف مي‌باشد متريال متداول جهت خلق اين سبک، چوب، سنگ، گچ و کفپوش‌هاي چوبي و سنگی مي‌باشد. در سبک کلاسيک همه‌چيز معمولا متقارن و در تعادل است. استفاده از رنگ بسيار محتاطانه است و رنگهاي خنثي مثل کرم، بژ و خاکستري مايل به قهوه‌اي و قهوه‌اي بسيار متداول است. پارچه‌هاي راه‌راه، شطرنجي و گلدار مهمترين عنصر در اين سبک است و آثار تزييني معمولا در ارتفاعي هم سطح چشم و يا با چهارچوبي يکسان نصب مي‌شود.

Image-3

سبک مصری

مطالعه بیشتر

هنر مصري ،سبک هنر توصيفي است. استفاده زياد از سنگ‌هاي طبيعي، آهک و حجم‌هاي مکعبي، حجيم و خطوط مستقيم، ستون‌هاي قطور و منقوش و پنجره‌هاي مشبک چوبي با رنگ تيره در معماري مصري و نوع خاص پرسپکتيو آن و همچنين استفاده از عناصر همانند (مقابر اشرافي)، هيروگليف (نقوش دکوراتيو مصري)، ستون‌هاي کوتاه و چاق، نقاشي‌هاي ساکن و خشک و نقاشي‌هاي پررنگ و لعاب، نقاشي‌هاي روي پاپيروس، و با طرح‌هاي کنده کاري روي ديوار و استفاده از تنديس‌هاي خدايان به وفور يافت مي‌شود. اين سبک معماري به سبکي خشن و پيچيده به حساب مي‌آيد و از عمده متريال مورد استفاده در اين سبک، سنگ و چوب مي‌توان اشاره نمود. استفاده از اشياء عتيقه و قيمتي در اين سبک بسيار حائز اهميت است.

Image-3

سبک گوتيک

مطالعه بیشتر

در هنر معماري گوتيک الگوي معماري به صورت فلش‌هاي رو به بالا (به سمت خداوند) نشان داده مي شود از بارزترين عناصر اين سبک شمعدان‌هاي فلزي و شومينه‌هاي سنگي به شمار مي‌رود و از بناهاي معروف به سبک گوتيک کليساي نوتردام مي‌باشد. مصالح عمده کاربردي در اين سبک سنگ‌هاي مرمري سفيد و يا آهکي مي‌باشد.

دکوراسیون داخلی

سبک یونانی

از ويژگي‌هاي بارز اين سبک استفاده زياد از نور طبيعي است. شيوه‌هاي معماري يونان به سه دسته تقسيم مي‌شوند 1- دورويي 2- ايونيک3-کرنتي عمده مصالح مورد استفاده در اين سبک آهن و مرمر سفيد است سبک چيدمان رومي و يوناني بر تقارن و تعادل تاکيد دارد. معروف ترين نقش در نقوش يوناني، زنجيره يوناني است و رنگ برتر سفيد و آبي است.

Image-3

سبک هندی

مطالعه بیشتر

بارزترين عنصر در اين سبک، رنگ است، وجود تزيينات کوچک مانند قليان، شطرنج سوزن دوزي ظريف و پارچه های چهل تکه و مندير (معبد کوچکي که هر جايي در خانه غير از اتاق خواب مي‌توان قرار داد) و استفاده از نقوش شيوا، لاکشمي، گانشا و نقاشي فيل از خصوصيات آن است. استفاده از پارچه و ساخت و تزيينات از اين متريال در اين سبک نقش اصلي دارد.جنس کفپوش‌ها و ديوارها از سنگ و يا سراميک‌هاي با تزينات خاص مي‌باشد.

Image-3

سبک ژاپنی

مطالعه بیشتر

از ويژگي‌هاي اصلي فرهنگ ژاپني سادگي در طراحي است .فضاهاي داخلي نشيمن ژاپني بيشتر از طراحي ساده و خلوت با الهام از قواعد مینیماليستی مي‌باشد تا همه چيز در جاي خود و در حالت تعادل باشد. البته استفاده از مواد طبيعي که جزء جدانشدني از سبک ژاپني است فراموش نشود. يکي از ويژگي‌هاي اصلي فرهنگ ژاپني احترام و علاقه به طبيعت است اضافه کردن گياهان قديمي و کهن ژاپني مانند بونسايي ‌يا بامبو حسن فرهنگ ژاپني را به خانه القا مي‌کند. خانه‌هاي ژاپني در عين حفظ زيبايي طبيعي دنياي مدرن ،شامل رنگ‌هاي ساده از طبيعت هستند اکثر رنگ‌ها از قهوه‌اي عناصر چوبي و سبز گياهان گرفته شده است. کفپوش‌ها نيز يا کاشي‌هاي سنگي خاکستري يا چوب هستند و بيشتر ديوارها با صفحاتي که از کاغذ تيره پوشانده شده‌اند جايگزين مي‌شود.

Image-3

سبک‌ مائوريک

مطالعه بیشتر

اين سبک بخشي از سبک مدرن با رويکردي متبکرانه و غير متعارف است اين سبک گستاخ به قانون‌ها احترام نمي‌گذارد. مائوريک در طراحي داخلي امروزي به دليل نزديکي زيادي که به رويکردهاي دنياي مدرن دارد شهرت پيدا کرده است. شما در اين سبک طرح‌هايي را تجربه مي‌کنيد که عجيب و غريب هستند ولي نهايتا سبکي است که خود را جسورانه بيان مي‌کند. استفاده از هر ترکيب رنگي در اين سبک آزاد است و حد و مرزي ندارد عناصري مانند فرش، کوسن و قطعات ديگر دکوراسيوني در اين طرح دخيل هستند.

Image-3

سبک مدرن

مطالعه بیشتر

اين سبک تاکيد بر استفاده از الگوهاي منحني و خطوط شکسته و يک جريان يکپارچه بين فضاهاي داخلي و خارجي دارد.در اين سبک با استفاده از المان‌هاي ساده و هندسي به ترکيبي عام پسند با کمترين هزينه‌ها به الگوي ساده ای از طراحي فضا دست مي‌يابيم. استفاده از متريال‌هايي نظير سنگ، چوب، المان‌ها پيش ساخته، کناف و چوب يا ام‌دي‌اف در اين سبک بسيار حائز اهميت است.

Image-3

سبک مراکشی

مطالعه بیشتر

اين سبک از دکوراسيون داخلي به يکي از محبوب‌ترين سبک‌هاي معماري در جهان تبديل شده است. سبک مراکشي الهام گرفته از سبک‌هاي عربی، مديترانه‌اي و آفريقايي است و جالب اينجاست که مي‌توانيد ترکيبي از چند سبک را در خانه خود داشته باشيد. خانه مراکشي سازه‌اي چند وجهي با نماي گچي سفيد است که معمولا ديوارهاي داخلي به رنگ بژ، صورتي و سفيد تزيين مي‌کنند .از نشانه‌‌هاي بارز اين سبک سقف بلند، پنجره باريک مجاور همديگر، پله‌هاي بدون نرده و حمام و سرويس بهداشتي با سقف گنبدي، و کاشي‌کاري‌هاي بزرگ با تزيينات با چوب مشبک و طرح‌هاي هندسي اشاره کرد. براي تزيين سقف از تيرهاي چوبي استفاده مي‌شود و رنگ‌هاي شاد، مانند آبي و صورتي در طراحي دکوراسيون به وفور يافت مي‌شود.

دکوراسیون داخلی

سبک رومی

دکوراسیون داخلی

يکي از ويژگي‌هاي هنر روم باستان استفاده به‌جا از تزئينات و مجسمه‌سازي است. ابداع استفاده از سرديس‌ به جاي مجسمه کامل در اين دوران بروز کرد و از عناصر بارز آن مي‌توان به فرسکو، کاتورا، بانتئون، موزائيک‌هاي رومي، باسيکيا، فوروم، کلسنوم و ...اشاره کرد. طاقهاي نيم‌دايره‌، استفاده از موزاييک بر ديوار، فواره، آب‌نما و تبديل نقاشي ديواري به کاغذ ديواري از خصوصيات معماري اين سبک هستند. در معماری رومي تاکيد بر استفاده مختصر از مبل و صندلي است و بيشتر از تزئيناتي مثل موزاييک‌ها و نقاشي‌هاي ديواري و پارچه‌اي منقوش و اشيا دکوراتيو استفاده مي‌شود. استفاده از صحنه‌هاي جنگ گلادياتورها به عنوان تابلو های تزیینی در دکوراسیون منزل اشراف یا متداول بوده است.

Image-3

سبک روستيک

مطالعه بیشتر

سبکي از معماري و طراحي است که در آن از متريال طبيعي استفاده مي‌شود اين سبک بر بنياد طبيعت و استفاده از مواد طبيعي و خام نهاده شده است. در اين سبک تا جايي که امکان داشته باشد از مصالح طبيعي مانند تنه درختان و الوار و آجر و خشت‌هاي طبيعي، کاه‌گل و ... استفاده مي‌شود. اگر بخواهيم در حالت کلي اين سبک را معرفي نماييم بايد از هرگونه دست درازي در طبيعت خودداري کنيم يعني هر قدر مي‌توانيم از متريال طبيعي بدون استفاده از ابزار و تجهيزات براي ساخت استفاده کنيم و از دقت در جزئيات پرهيز نماييم.

سایر مقالات

Image-3

پیش نیازهای دکوراسیون داخلی

مطالعه بیشتر

در طراحی دکوراسیون داخلی یک فضا داشتن شناخت نسبت به نکاتی از قبیل کارکرد فضا روانشناسی کاربران فضای داخلی شناخت سبک های مرسوم دکوراسیون داخلی تاثیر نور وصدادر تامین آسایش وتاثیر آن بر دکوراسیون داخلی همچنین تاثیر انرژی در دکوراسیون داخلی ،زمان استفاده کاربران تعداد کاربران و نحوه استفاده آنها ،نحوه تنظیم المانهای تاثیرگذاردردکوراسیون داخلی متناسب با علایق وشخصیت کاربران ضمن تامین حداکثر بازده و کارایی ،آشنایی کامل باسیک های دکوراسیون داخلی شباهت ها و تفاوت های آنها و المانهای مرسوم همچنین تسلط بر دانش روز آشنایی با روانشناسی رنگها و ....از پیش نیازها قبل ازاقدام به طراحی دکوراسیون داخلی فضا میباشد.

Image-3

استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی

مطالعه بیشتر

در دنیایی که بیشتر خانه ها با مواد صنعتی و مصنوعی مانند گچ و بتن وسیمان و کاغذ دیواری و شیشه و مواد پلاستیکی و غیره تزیین می شوند، تعجبی ندارد که عناصر طبیعی فراموش شوند. دکوراسیون داخلی منزل و یا محل کار با چوب طبیعی و باکیفیت، فضایی ایجاد خواهد کرد که هیچ ماده دیگری در معماری داخلی و دکوراسیون و توان رقابت با آنرا ندارد. استفاده از چوب طبیعی با تمام بافت ها و گره های طبیعی، خود را به زیبایی نشان می دهند طوری که دیگر نیازی به وسایل دکوری و تزیینی نخواهد بود. در این بخش با دو منزل مسکونی آشنا خواهید شد که تقریبا تمام فضاها را با چوب طبیعی تزیین کرده اند. البته اجرای چنین طرحی می تواند بسیار گران تمام شود، اما این خانه ها ایده های شگفت انگیزی برای الهام گیری در اختیار ما قرار می دهند طوریکه هر کسی با هر بودجه ای می تواند مقداری از آنها را در خانه خود در هنگام بازسازی و یا ایجاد تغییر در منزل یا محل کار خود پیاده کند.

Image-3

بکارگیری حس بویای در دکوراسیون داخلی

مطالعه بیشتر

در حین انجام دکوراسیون داخلی فضا های مختلف از جمله فضاهای مسکونی اداری تجاری بطورکلی دکوراسیون داخلی کلیه فضاها نحوه درست استفاده از حواس بویای و شنوای از اهمیت بخصوصی برخوردار میباشد بظوریکه میتوان گفت انسان بو را از فضا گرفته و به فضا القا میکنداین موضوع نهتنها در خارج بلکه در دکوراسیون داخلی فضاها قایل درک ولمس میباشد به عنوان مثال رنگ خوشبو :رنگ صورتی ،رنگ آرامش:رنگ آبی یا کرم

Image-3

بکارگیری حس شنوایی در دکوراسیون داخلی

مطالعه بیشتر

استفاده درست از حس شنوایی در دکوراسیون داخلی مستقل نبوده و با در نظر گرفتن تمهیدات تنها در فضای داخلی حاصل نمیشود بلکه وابسته به مصالح عایق و روش های صحیح اجرای فضا میباشد بظوریکه استفاده از مصالحی چون بلوک های گازی در حین جداسازی فضای ذاخل و خارج (دیوارچینی)ویا استفاده از پنجره های دوجداره گازی در بازشوهای فضای داخلی میتواند حس شنوایی افراد بصورت صحیح بکارگیرد و باجدب آلودگی های صوتی و جلوگیری از انتقال آنها به فضای داخلی نقش مهمی در ایجاد اثرات مثبت در افراد داشته کهخود از پیش نیازهای لازم در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی میباشد البته تطبیق شکل و نحوه مکان قرارگیری هریک از المانهای مذکور باید هماهنگ با دکوراسیون داخلی فضا وهمچنین نما ها و مصالح مصرفی نماها باشد

Image-3

انتخاب بهترین رنگ اتاق در دکوراسیون داخلی

مطالعه بیشتر

اتاق خواب فضایی خصوصی برای شما میباشد بهترین محل برای پیداکردن ایدههایتان انتخاب امناسب طیف رنگ ازاهمیت ویزه برخوردار است بطوریکه انتخاب نادرست موجب اتلاف هزینه زمان صلب آسایش و...میگردد رنگ اتاق بهتر است از رنگهای خانواده کرم آبی تنازهای مناسب آنها انتخاب شود .استفاده از رنگهای روشن خانواده نارنجی زرد با خواص القای گرمی بسیار مناسب هستند بنابراین انتخاب رنگهایی که متناسب با شرایط روحی سنی شخصیت و خلقی ساکن یا ساکنان فضاهمخوانی و تناسب داشته باشد نقش عمده ای در تامین فضایی با دکوراسیون داخلی ایده آل و کامل داشته باشد

Image-3

بکارگیری حس بینایی در طراحی بستر و بسترسازی دکوراسیون داخلی

مطالعه بیشتر

حس بینایی مهمترین عامل تاثیرگدار در قسمتهای مختلف دکوراسیون داخلی میباشد بطوریکه صحیح بکارگیری حس بینایی وتاثیر این حس برفرد یا افراد از الویت های اصلی ذربحث دکوراسیون داخلی میباشد تا آنجاکه میتوان به جرات گفت که این حس از ابتدای ترین مراحل دکوراسیون داخلی (طراحی)تا آخرین مرحله دکوراسیون داخلی (اجرا)جزعوامل تعین کننده میباشد نحوه استفاده از حس بینایی درانتخاب سبک های طراحی دکوراسیون داخلی تاثیرگدار ومتفاوت بوده بطوریکه در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک اصل تقارن در دکوراسیون داخلی به عنوان عامل تاثیرگذاردرطراحی تا اجرای بسترفضا میباشد درحالیکه در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن تقارن لزوما به عنوان اصل طراحی و اجرای فضا نمیباشدجای خود را به سادگی و ساختار شکنی میذهد

Image-3

نور و نورپردازی در دکوراسیون داخلی فضا

مطالعه بیشتر

با توجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی و تغیرات سریع وجذاب نورو نورپردازی دربازار و ظهور لامپهای متفاوت با تکنولوزی های متفاوت ،طیف های رنگی گوناگون کارایی های وقابلیت های گسترده چون پرتاب نور نورپردازی موضعی ،قابلیت تغیر رنگ وطیف نوری ،ایجاد نور کانونی ،تغیرات مداوم جهت نورپردازی و.......به حدی میباشد که امروزه نورپردازی ازعوامل تاثیرگداردر چیدمان و دکوراسیون داخلی میباشد تغیرات سریع فن نور نورپردازی و لزوم آشنایی با نحوه تامین زیرساختهای لازم با توجه به گسترده گی مشخصات و کاربرد های فنی آن ونحوه بکارگیری صحیح نورپردازی متناسب با زیرساخت و همچنین متناسب بادکوراسیون داخلی و چیدمان به حدی است که امروزه نورپردازی خود بعنوان شاخه ای از طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی میباشد

Image-3

نکات مهم که در بازسازی ها حتما توجه کنید:

مطالعه بیشتر

1- رنگ آمیزی : در انتخاب رنگ مورد نظر خود دقت کنید و بگونه ایی انتخاب کنید که با نگاه کردن آن رویایتان به حقیقت بپیوندد.و نیازی نیست که هماهنگی داشته باشند یا خیر،ولی باید خلاقانه تر پیش بروید و طبق علاقه خودتان انتخاب کنید. 2- طراحی پنجره ها : حتما در هنگام بازسازی به شکل و قاب بندی پنجره ها دقت شود فرم اصلی پنجره و انتخاب صحیح پرده و ملحقات جز اصلی ترین عناصر دکوراسیون داخلی هستند. 3- طراحی سقف : ممکن است در المانهای دکوراسیون داخلی از نظر اول طراحی سقف به نظر نیاید اما 40 درصد زیبایی یک فضای زیبا طراحی سقف میباشد. 4- نصب آینه و تابلو : در اجرای دکوراسیون داخلی انتخاب آینه در فضاها و همچنین نصب تابلو هاب متنوع و قاب عکسها همیشه و همیشه ضروری میباشد. 5- پوششهای کف : سعی بر آن شود که اکثر مواقع از پوشش های کف با رنگهای گرم و طبیعی جهت دکوراسیون داخلی استفاده شود. 6- شکستن قوانین : همیشه به فکر اجرای یک کار خلاقانه و منحصر به فرد باشید به گونه ای که نگاه بیننده را به خود برای چند لحظه جذب کند. این کار میتواند یک چیز غیر عادی هم باشد. 7- انتخاب متریال : انتخاب متریالهای متداول در کلیه مراحل بازسازی همیشه پیشنهاد میشود طوریکه هیچوقت جهت خدمات رسانی به آن متریال دچار مشکل نشویم.

Image-3

حس بینایی و ارتباط آن با ایجاد هماهنگی در فضا

مطالعه بیشتر

همانطور که پیشتربیان شد حس بینایی ازتاثیرگذارترین حواس درطراحی دکوراسیون داخلی فضا میباشد که نقش تعین کننده ای دارد یکی ازجنبه های ارضای حس بینای دردکوراسیون داخلی ایجاد هماهنگی درفضامیباشد هماهنگی را درفضای داخلی دارای ابعاد گوناگون وگسترده ای چون هماهنگی اجزا هماهنگی رنگها هماهنگی طولها عرضها ارتفاع ها هماهنگی در فرم هماهنگی در گلها هماهنگی در تکرارها هماهنگی درتناوبها میباشدچگونگی ایجاد هماهنگی بین هریک از موارد فوق و همچین ارتباط آنها با یکدیگر به عنوان یک مجموعه واحد زنجیر وار بسته به تجربه وسلیقه ،هنرمعماران ،سبکها و.....درطراحی و اجرای وابسته به کاربری فضاها متفاوت میباشد

Image-3

جلب نظردر وچیدمان فضاها و طراحی دکوراسیون داخلی

مطالعه بیشتر

جلب نظر ایجاد و القای حس مثبت ،تاثیرروانی مثبت هدف غایی درطراحی و اجرای دکوراسیون داخلی فضا میباشد به جرات میتوان گفت که تلاش معماران طراحان دکوراسیون داخلی زمانی تبلورمیابد که مجموعه چیدمان و دکوراسیون داخلی فضا بیشتری حس مثبت و تاثیر را در کاربر ایجاد بنماید تامین وجلب نظر مخاطب ازروشهای گوناگونی چون ایجاد وحدت دردکوراسیون داخلی ،ایجاد کانون های هدفمند چون در طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد تمرکز و جلب حس بینایی مخاطبان با چیدمان متمرکز فضا امکانپذیرمیباشد

Image-3

فضاهای داخلی، دکوراسیون های داخلی مشخصه های آنها

مطالعه بیشتر

هریک از فضاهای داخلی متناسب باکاربری مساحت واحد تعداد نفرات ثابت و متغیر فضا ، میزان تردد ها زمان اقامت ها و... دارای مشخصات معین ابعاد ارتفاع ها ،رنگها و....تعریف شده ای هستند که به شکل استانداردها معمول قوانین ضوابط شهرسازی ،مقررات های ملی هرکشور و منابع کتب معماری (نویفرت و....) در دسترس میباشند باید درنظرداشت که درطراحی داخلی فضا و دکوراسیون داخلی طراح با چالش های گسترده ای علاوه برزیبای شناختی دکوراسیون داخلی فضا مثل تامین فضایی ایمن (هنگام آتش سوزی زلزله و.....)فضایی کارامد(در طول روز وشب) و.....مواجه است در واقع طراحی داخلی وچیدمان را میتوان مجموعه ای از تطابق ها ابعاد رنگ ها نورها متریال ها و.....در کنار اصول فتی فضا دانست

Image-3

ورودی مشخصها ،کاربرد آن در دکوراسیون داخلی

مطالعه بیشتر

ورودی فضایی است با ابعاد حداقل 140در 140سانت (مبحث چهارم مقررات ملی ساختمانها)که شامل درب ورودی فضاهایی برای قراردادن کفش ها کلید ها لباسها ،کنترلر های واحد و.......میباشد طراحان داخلی و مجریان دکوراسیون های داخلی باید از طریق کنسول ها دیوارپوشها باکس ها و.....،آینه درکنار درب ورودی امکان استفاده مناسب کارامد از این فضا را تامین کنند از آنجاکه ورودی نخستین فضایی است که فرد درحین ورود در آنجا مورد استقبال قرارمیگیرد لذا القای حس مثبت و صمیمیت باید از طریق کاربرد متریال ها رنگ ها و...گرم در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی،چیدمان آن مورد توجه قرارگیرد

Image-3

آشپزخانه هامشخصات انواع و کاریرد

مطالعه بیشتر

هر واحد ساختمانی با توجه به نوع کاربری ،تعداد کاربران فضا نیازمند فضایی در داخل خود جهت ارائه سرویس و پذیرایی و...متناسب ابعاد داخلی به ساکنان خود میباشد آشپزخانه بعنوان مهترین واحد سرویس دهی به کاربران در طراحی دکوراسیون داخلی دارای اهمیت میباشد آشپزخانه ها تابع عوامل مختلفی چون تعداد اتاقهای خواب در فضاهای مسکونی تعدادپرسنل و کاربران در فضاهای تجاری ،تعداد و نوع وسایل پخت و پز نحوه چیدمان و حجم وسایل پخت و پز و......میباشند

Image-3

آشپزخانه Lشکل خصوصیات و مشخصات

مطالعه بیشتر

آشپزخانه ها در دکوراسیون داخلی اصولا متناسب باتعداد اتاق های خواب طراحی میگردندآشپزخانه ال شکل در دکوراسیون داخلی معمولا برای واحد های مسکونی دارای یک تا سه اتاق خواب در نطر گرفته میشود از مشخصات این نوع آشپزخانه ها میتوان به داشتن دو ضلع با عناصر اصلی چون کابینت کانتر و....بازشوهای سراسری اشاره کرد در طراحی دکوراسیون داخلی اینگونه آشپزخانه ها از فضای روی بازشو ها میتوان بعنوان فضایی مناسب برای تشکیل یک جمع صمیمی جهت سرو غذا استفاده کرد

Image-3

آشپزخانه های یو شکل کاربرد ها و ملزومات

مطالعه بیشتر

همانطور که پیشتر اشاره شد نحوه طراحی واجرای دکوراسیون داخلی آشپزخانه ها تابع عوامل گسترده ای است که هریک وابسته به دیگری میباشند ،نسبت طول به عرض واحدها تعداد ساکنان و موارد ضروری موردنیاز هرواحد از عوامل مهم در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه ها میباشند این وابستگی ها به گونه ای است که دیده میشود باتوجه به کاربرد آشپزخانه در محیط با تعداد کاربران بالا از آشپزخانه ها با ابعاد کوچک استفاده میشود که عمدتا اینگونه آشپزخانه ها را بعنوان واحد پخت و پز در دکوراسیون داخلی دیده نمیگردند اما در برخی موارد در واحدهای مسکونی بزرگتر ،ویلاهاو...با توجه به عدم وجود مشکل محدودیت فضا درطراحی و اجرای دکوراسیون داخلی طراحان دکوراسیون داخلی از آزادی عمل بیشتری برخوردار هستند بکی از انواع آشپزخانه های پرکاربذد در این فضاها آشپزخانه های یو شکل میباشند که اط شاخصه های اینگونه آشپزخانه ها میتوان به داشتن سه بعد مجزا یا جزیره ای اشاره کرد که میتوان با درنظرگرفتن فضای بیرونی یا حتی میانی طراحی و اجرا گردند اینگونه آشپزخانه ها ازسه طرف بر فضای کل واحد مسلط هستند و معمولا در مرکز پان بعنوان یک واحد معماری در طراحی واجرای دکوراسیون داخلی فضا درنظرگرفته میشوند آشپزخانه های یو شکل برای واحدهای مسکونی که دارای سه تا 5 خواب میباشند آشپزخانه ای مناسب میباشد

Image-3

آشپزخانه های جزیره ای یا مرکزی

مطالعه بیشتر

در طراحی دک.وراسیون داخلی آشپزخانه ها بعنوان مهمترین بخش واحد مورد توجه میباشند از انواع آشپزخانه های مرسوم به آشپزخانه های جزیره ای میتوان اشاره کرد که درفضایی لوکس با ابعادی بزرگ خصوصا در دکوراسیون داخلی مدرن مرسوم میباشند این گونه آشپزخانه ها که معمولا در دکوراسیون داخلی برای واحدهای مسکونی دارای پنج اتاق خواب به بالا کاربرد دارند بگونه ای طراحی و اجرامیگردند که معملا وسایل پخت وپز گاها شستشو در قسمت های میانی آشپزخانه متمرکز میباشند در فضاها بزرگتر معمولا اینگونه آشپزخانه کاربرد بیشتری نسبت به آشپزخانه های یو شکل دارند

دکوراسیون داخلی

سرویس های بهداشتی

دکوراسیون داخلی

در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی واحد های مختلف بسته به نوع کاربری تعداد افراد استفاده کننده و ساعات کاری و تعداد میهمانهاو........تعداد ونوع سرویسهای بهداشتی را طراحی واجرا میکنند معمولا اینگونه فضاها از اهمیت کمتری نسبت به سایر فضاهای ساختمان برخوردار هستند

دکوراسیون داخلی

سرویس بهداشتی مکان یابی و ابعاد

دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون داخلی بهترین مکان برای سرویس بهداشتی نزدیکترین محل به درب ورودی بگونه ای است که دسترسی به داکت های لوله ها باشد سرویس های بهداشتی در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی معمولا با عرض حداقل 110سانت و طول متناسب باعرض در نظرمیگیرند سرویسها مساحتی حداقل برابر 200سانتیمتر مربع دارند البته باید به این نکته توجه داشت که سرویس هایی که برای معلولین طراحی واجرا میگردند معمولا عرض 120سانتیمتر دارند

دکوراسیون داخلی

سرویس های بهداشتی مسائل فنی

دکوراسیون داخلی

امروزه با توجه به روند رو به گسترش استفاده از سرویس های به سبک غربی بدلیل مسائل سلامت و....معمولا سعی به قراردادن توالت سرویس های فرنگی در کنار توالت های شرقی هستیم در هرحال طراحان دکوراسیون داخلی باید فضای سرویس را بگونه ای در نظربگیرند که امکان قراردادن یک سرویس غربی در کنار سرویس شرقی به همراه حداقل یک روشویی باشد

ثبت نام برای عضویت در خبرنامه سایت

جهت عضویت در خبرنامه لطفا پست الکترونیک خود را در کادر وارد نمایید و روی دکمه کلیلک نمایید

تماس با ما

شماره های تماس:09121903029-09123241882

دفتر مرکزی :02122938869

آدرس :اینستاگرام